%
31
İNDİRİM

Smyrna’dan İzmir’e İzmir İzmir Güzel İzmir - Aydoğan Yavaşlı - Bulut Yayınları

İNDİRİMLİ
9789752864337
%
31
İNDİRİM
25.00 TL
17.25 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 1 ile 3 iş günüdür.

Bu ürünü nakit, kredi kartı, banka havalesi veya kapıda ödeme seçenekleri ile aşağıda bulunan e-ticaret siteleri ya da kitap mağazalarından satın alabilirsiniz.

Ürün Açıklaması

Yapılan son kazı ve araştırmalarda İzmir’in tarihi, zamanımızdan neredeyse 8.000 yıl öncesine kadar gitmektedir.
İzmir, bugün de çok eski çağlardaki gibi doğası ve coğrafi konumundan kaynaklanan nedenlerle önemini koruyan tipik bir Akdeniz kentidir.

Çimen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri için geldiği İzmir’de akranı Çilek’in konuğu olur.
Çilek’in dedesi, Çimen’le Çilek’in İzmir gezilerini daha anlamlı kılmak için “Tarih Baba” rolünü üstlenir ve onları İzmir’in eski çağlarında hayali bir geziye çıkarır. Tantalos’tan Pagos’a, oradan Evliya Çelebi’ye, sonrasında Hasan Tahsin’e kadar uzanan gezi, Ege’nin incesi İzmir’i İstanbullu Çimen’e çok sevdirir.

Gerçek bir “İzmir Güzellemesi” olan bu kitap, okurlarına beş ayrı macerada İzmir’i sıcacık cümlelerle anlatıyor. Kalpleri imbatla dolduruyor.

Yazar Özgeçmişi: Aydoğan Yavaşlı

10 Nisan 1955 Manisa doğumlu. Öğretmen olarak yurdun değişik yerlerinde ve kısa bir dönem için yurtdışında çalıştı. Dönemeç, Adam Sanat, Adam Öykü, Varlık, Cumhuriyet-Kitap… gibi dergi ve gazetelerde şiir, deneme ve eleştirileriyle göründü. Yazarlığının yanı sıra bazı özel tv kanallarında kültür ve sanat programları yapıp sundu. MEB Yunus Emre, Ömer Seyfettin, Damar Edebiyat, 9 Eylül Çocuk Öyküleri yarışmalarında dereceler aldı. BEN MUSTAFA KEMAL’le TC Kültür Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 75. Yılı Ödülü’nü aldı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Barkod:
9789752864337
Yayınevi:
Bulut Yayınları
Yazar:
Aydoğan Yavaşlı
Sayfa:
48 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
18.00x22.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2014

Benzer Ürünler